Budowa centrum przesiadkowego w Kłobucku

 

Szanowni Państwo,

Z energią wkraczamy w kolejny etap projektu ”Budowa centrum przesiadkowego/węzłów przesiadkowych na terenie Gmin: Kłobuck, Miedźno i Popów” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Po miesiącach pracy i procedowaniu formalności związanych z przeprowadzeniem postępowań przetargowych w formule zaprojektuj i wybuduj informujemy, iż Partnerzy projektu podpisali umowy
z wykonawcami inwestycji i przechodzimy do etapu rzeczywistej realizacji projektu.

Już w tym roku będziemy czerpać korzyści z centrów przesiadkowych. Wybierając komunikację zbiorową przyczyniamy się bezpośrednio do:

  • zmniejszenia liczby samochodów wjeżdżających do centrów miast, poprawa płynności ruchu i zmniejszenia korków, a co za tym idzie oszczędności czas,
  • poprawy jakości powietrza: ograniczenie ruchu samochodowego bezpośrednio przekłada się na niższą emisję spalin i gazów cieplarnianych, co jest kluczowe dla polityki ekologicznej regionu, a przede wszystkim Państwa zdrowia,
  • zmniejszenia hałasu: mniejsza liczba samochodów oznacza cichsze środowisko.

PAMIETAJMY: MYŚLENIE EKOLOGICZNE TO MYŚLENIE PRZYSZŁOŚCIOWE!

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie: https://klobuck.centrumprzesiadkowe.eu

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Źródło dofinansowania projektu: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Priorytet: FESL.03 - „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”

Działanie: FESL.03.02- „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska - ZIT

Całkowita wartość projektu: 7 617 849,99 PLN 

Kwota dofinansowania: 6 236 258,97 PLN 

Wkład własny w wysokości : 1 100 516,25 PLN 

Okres realizacji: 02.01.2024-31.12.2026 

#FunduszeUE 

 

 

 

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.