CIEPŁOWNIA BARDZIEJ EKOLOGICZNA

W dniu wczorajszym burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski spotkał się z prezesem Zarządu U&R CALOR Panem Bogusławem Ulanowskim. Tematem spotkania była planowana zmiana źródła zasilania ciepłowni oraz rozwój sieci ciepłowniczej.  Firma U&R CALOR Sp. z o.o.  wychodzi z produkcji ciepła z wykorzystaniem węgla i od września rozpocznie produkcję energii cieplnej z wykorzystaniem gazu. Pozwoli to na ograniczenie kosztów produkcji, co przełoży się na cenę energii dla odbiorców ciepła. Z pewnością również znacznie poprawi to jakość powietrza w naszej gminie. Ponadto podczas spotkania burmistrz poinformował prezesa o tym, jakie jest obecnie zapotrzebowanie na rozwój sieci ciepłowniczej na terenie gminy.
Osoby zainteresowane podłączeniem do sieci mogą zgłaszać to bezpośrednio do firmy U&R CALOR, co usprawni proces przygotowania planów inwestycyjnych na terenie naszej gminy. Niebawem poinformujemy o planach firmy na naszej stronie.