W dniu 27 lipca 2023 r. . podpisana została umowa pomiędzy Województwem Śląskim a Gminą Kłobuck o przyznaniu pomocy na realizację operacji pn. „Zakup sceny mobilnej dla potrzeb organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych na terenie Gminy Kłobuck” w ramach podddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji: podniesienie jakości realizacji wydarzeń kulturalnych

Przedmiotem operacji jest zakup sceny mobilnej o wymiarach 8,0 x 6,0 m, co pozwoli na organizację imprez i wydarzeń kulturalnych na terenie Gminy Kłobuck.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”